İzmir'de Bir Gece

 
Herkesin geceden beklediği farklıdır. Romantik mi takılmak istiyorsunuz? Koyu sohbetler mi yoksa müzik ve dansla dolu bir gece mi hayalinizdeki? Kalabalıktan mı hoşlanıyorsunuz yoksa sakinlikten mi? Renkli bir kent olan İzmir size çok renkli bir gece sunabilir.
 

Kordon’da

Gelin yağışsız bir havada Kordon’da çimlere uzanmış gençlerin arasına karışalım. Elimizde içecekler ve atıştır¬malıklar ile dünyanın en güzel gün batımı manzaraların¬dan birisini yaşadıktan sonra yıldızların altında sohbetin tadına doyum olmaz diyoruz. Kordon’da sıra sıra kafe ve restoranlar da size renkli bir sosyal yaşam sunar. Gün batıp yerini kordon ışıklarına bırakınca da, denizin yumuşak havası size bu mekânlarda eşlik etmeye devam eder. Birahanelerin sunduğu lezzetli atıştırmalıkların yanı sıra İzmir’in Kordon’u sizi dünya mutfaklarının boy gösterdiği bir lezzet şölenine davet eder. Pizzalardan salatalara, deniz ürünlerinden Fransız usulü etlere ve Türk mutfağı¬nın eşsiz kebaplarına kadar çok çeşitli menüleri Kordon’da bulabilirsiniz. Uzun gecelerin sabahına ulaşmak için ünlü çorbacılar ile birlikte Kordon’da bir sabah kahvaltısına ne dersiniz? Pek çok kafe güne iyi bir başlangıç için özel kahvaltı menüle¬ri hazırlar. Bizce güne peynirli bir omlet ile başlamak çok güzel olur.

Gazi Kadınlar Sokağı

Gündüz daracık bir sokak gibi görünen Gazi Kadınlar, geceleri Alsancak’ın en renkli, en canlı sokağıdır. Ağırlıkla gençlerin uğradığı sokakta sağlı sollu birçok bar bulun¬maktadır. Sokağa dalıp kalabalığa kendinizi bırakın ve barlardan dışarı taşan müziklerden birinin sizi çağırmasını bekleyin.

Muzaffer İzgü Sokağı

Bir ucu Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne, bir ucu 2. Kordon’a açılır. Hafta sonları festival havasına bürünen sokak, hafta içi de hareketliliğini korur. Sokak boyunca sıra sıra dizilmiş cafe ve eğlence mekânlarının yanı sıra elinizde içkinizle bu sokakta hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Bornova Sokağı

Sizi Alsancak Garı’nın karşısından 1.Kordona ulaştıran, gecesini farklı gündüzünü farklı yaşayan sokaktır. Sokak boyunca gece kulüpleri, meyhaneler, çorbacı ve büfelere ve birbirinden ayrı insan tiplerine rastlayacak, çok eğle¬neceksiniz.

İnciraltı

Körfezin güney ucunda yer alan İnciraltı, yeşilliği ile İzmir’in akciğeridir. Sahil boyunca dizilmiş kafe ve balık¬çılar ile otantik görünümünü korumaktadır. Şehrin dışın¬da ancak şehre çok yakın olması ile bir cazibe unsuru olan İnciraltı’dan midye ve balık yemeden dönmemenizi tavsiye ederiz. İnciraltı’na giderken bir başka lezzet alanı da Marina’dır. Marina sadece denizcilerin değil, pek çok lezzet düşkü¬nününde uğrak yeridir. Burada yer alan mekanları özellik¬le tavsiye ediyoruz.

Bostanlı

Şimdi Körfezin kuzey ucundayız. Bostanlı sahilinde gün batımında bir yürüyüşten sonra ister barlar sokağında soğuk bir içecek ile ister sahilin paralelindeki sokakta, kafe-barlardaki lezzetlerle kendinizi ödüllendirin, İzmir’in karşı yakasını da çok seveceksiniz.

Bornova Küçükpark’ta

Üniversite öğrencilerinin en uğrak yeri olması bakımın¬dan epey renkli ve uygun bütçeli çok sayıda kafe ve bar bulunur. Küçükpark, Bornova’nın gece ve gündüz en canlı alanıdır. Metro ve dolmuşlarla ulaşımı çok kolay olan Küçükpark’a uğrayıp insan kalabalığının arasına karışmadan İzmir’den ayrılmayın.

Turan gece kulüpleri

Şık bir gece kulübü ve özel tatlar mı arıyorsunuz? Mutlaka Turan’a gelmelisiniz… Denize sıfır gösterişli bir ortamda kaliteli müzik ve içkinin tadına varabileceğiniz Bayraklı, Turan’daki gece kulüplerine gelmeden önce rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayın.

Basmane

Şehir merkezinde bulunan Basmane, İzmir’in tarihi yapısı bozulmamış en eski semtlerinden biridir. Arkadaşlarınızla toplanıp maç izleyebileceğiniz birahaneleri ve felekten bir gece çalabileceğiniz, eğlenceli "Show"ların yer aldığı gece kulüplerine Basmane’de rastlayabilirsiniz.DUYUR

Kendi etkinliğinizi, mekanınızı kaydolarak sisteme ekleyebilirsiniz.
Kaydol

TAKİPTE KAL

Hiçbir etkinlikten eksik kalmayın izmirguide bültenine abone olun.

İLETİŞİME GEÇ

Soru ve önerileriniz için bize yazın.
İletişime Geç